• AMERIKAN DOLARI
  32,6412
  % 1,13
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,6214
  % 0,85
 • € EURO
  34,9375
  % 0,08
 • £ POUND
  41,5125
  % 0,65
 • ¥ YUAN
  4,4990
  % 1,03
 • РУБ RUBLE
  0,3678
  % 0,11
 • ÇEYREK ALTIN
  3.932,00
  % 0,71
 • BIST 100
  10.489,95
  % 0,94

En Çok Puan Veren Kredi Kartları [Bonus-Wada-Mil Puan]

En Çok Puan Veren Kredi Kartları [Bonus-Wada-Mil Puan]

Kredi kartı alışverişlerine bankalar en çok puan verme yarışını devam ediyor. Son senelerin en moda olaylarından birisi haline gelen kredi kartı ile yapılan harcamalardan puan kazanmak ve daha sonra kazanılan bu puanların bir sonraki alışverişte para ve indirim yerine kullanılabilmesi şüphesiz günümüz bankalar dünyasının en büyük icatlarından birisidir.

Örneğin internet üzerinden bir kitap siparişi verdiğiniz de kazandığınız 5 puanı sonraki alışverişlerinizden birinde 5 TL olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında bankaların kredi kartlarına özel yapılan indirimler ve artı taksitlerle kredi kartı ile alışveriş son derece cazip bir hale geliyor.

Fakat tüm bankaların kredi kartı kullanımında verdikleri puan miktarı ve puanların kullanım şekli ve yeri farklıdır. Bu yazımızda bir çok bankanın kredi kartlarına ne kadar puan verdiklerini öğreneceksiniz. Bu şekilde sizlerle en avantajlı kredi kartına başvuru yapabilir ve size sağladığı tüm avantajlarla birlikte bu kredi kartını kullanabilirsiniz.

En Çok Puan Veren Kredi Kartları İncelemesi

Belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ama en çok puan veren kredi kartı sadece bonus kredi kartı değil, bunu neden söylüyoruz çünkü Bonus kredi kartı bonusları en çok bilinen kredi kartı puanıdır. Fakat bankaların çeşitli kampanyaları ve kredi kartları tarafından çeşitli isimlerde puanlar verilmektedir. İşte bu bankaların puan veren kredi kartlarını inceledik bunlardan bazıları;

Banka AdıKredi Kartı İsmiKazanılan Puan AdıKullanım Şekli
Ziraat BankasıBankkart ComboComboliraTüm Alışverişlerde
HalkbankHalkkart, Paraf KartParafparaSanal Ve Pos Alışverişlerinde Kullanılabilir
VakıfbankExpress CardMil PuanTüm Alışverişlerde Para Yerine Geçer
AkbankAxess ve Wings Kredi KartıChip ParaTüm Alışverişlerde Çekilebilir
İş BankasıMaximum KartMaxiPuanPara Yerine Geçer Tüm Alışverişlerde kullanılır
Yapı Kredi Bankası ( YKB)World CardWadaTüm Alışverişlerde Kullanılır
Garanti BBVABonus KartBonusAynı Şekilde Alışverişlerde Geçerli
ING BankING BonusBonusTüm Alışverişlerde Geçerli

Yukarıdaki kartların hangileri en çok puan verir diyorsanız biraz daha detaylı irdeleyelim.

En fazla Bonus Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nda

Kredi kartı alışverişlerinde puan veren devlet bankalarının başında Ziraat Bankası geliyor. Son yaptığı düzenlemeler ile birlikte tüm kredi ve hesap kartlarını Ziraat Bankası tek bir kart haline yani Ziraat Bankası Bankkart Combo haline getirdi. Adından anlaşılabileceği bu kart sadece bir kredi kartı değil aynı zaman bir hesap kartıdır. İki kartın tek bir kart olması sayesinde cüzdanlarınızı işgal eden kart kalabalığı bir nebze de olsa Ziraat Bankası tarafından azaltılmış oluyor.

Kazanılan puan bölümüne gelirsek Ziraat Bankası kredi kartından kazanılan puanların ismi Combolira’dır. Combolira Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yaparak kazanılabiliyor ve sadece anlaşmalı iş yerlerinde harcanabiliyor.

Combolira kazanmanız için yapmanız gereken minimum harcama tutarı 10 TL’dir. Nakit haricinde anlaşmalı iş yerlerinde yapabileceğiniz her türlü alışverişte kullanabilirsiniz. Alışverişlerinizden kazanabileceğiniz Combolira tutarı yaptığınız alışverişin tutarına ve iş yerinin anlaşmasına göre farklılık gösterebilmektedir.

En Çok Kredi Kartı Puanı İçin Türkiye Halk Bankası Tercih Edilebilir

Sıradaki devlet bankası Halkbank’tır. Halkbank’ın üç tane farklı kredi kartı mevcuttur. Bunlar Paraf, Parafly ve Halkcard’dır. Fakat aralarında ki farkları bir kenara bırakırsak hepsinin kazandırdığı puan türü ParafPara’dır. ParafPara’yı da Halkbank’ın üye işyerlerinden kazanabilir ve üye işyerlerinde harcayabilirsiniz. Kazanacağınız ParafPara miktarı yapacağınız alışverişin miktarına göre değişmektedir ve 1 ParafPara, 1 TL’ye eşittir.

en çok puan veren kredi kartları

Vakıfbank  Express Card İle Mil Puan Kazanın

Vakıfbank kredi kartları; VakıfBank Worldcard, MilPlus, Platinum, Rail&Miles, Like Card, TercihKart, Ekspress Card, BusinessCard, TarımKart’tır. Vakıfbank’ın kendi alanlarında özelleşmiş ve özel indirimleri olan bir sürü kredi kartı olmasına rağmen puan kazanabileceğiniz kredi kartı Express Card’dır. Express Card aracılığı ile kazanılan puanlar Worldpuan olarak isimlendiriliyor ve üye iş yerlerinden kazanılabiliyor ve harcanabiliyor. Kazanacağınız Worldpuan miktarı yaptığınız alışverişin miktarına göre değişmektedir.

Akbank  Axess Kart İle Chip Para Ve Puanlar Kazanın

Akbank kredi kartları; Axess ve Wings Kredi Kartıdır. Akbank’ta puan harcamalarınızdan puan kazanabileceğiniz kredi kartı türü Axess kredi kartıdır. Kazandığınız puan türü Chip-para olarak belirtiliyor ve Chip-para kazanabilmeniz için tek yapmanız gereken üye işyerlerinden alışveriş yapmak. Kazandığınız Chip-para’ları da yine üye işyerlerinde harcayabilirsiniz.

İlgili Makale : Türk Telekom Hattına Kredi

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Puanı Kampanyaları

Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartları; Maximum Kart, Maximum Premier Kart, Maximum Gold Kart, Maximum Platinum Kart, İş’te Üniversiteli ve İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı,  Maximum Aidatsız Kart, Maximum TEMA Kart’tır. Türkiye İş Bankası’nın puan kazandıran kredi kartı türü Maximum Kredi kartıdır. Kazanılan puan türü MaxiPuan’dır. Puanları kazanabilmeniz için üye iş yerlerinde alışveriş yapmanız gereklidir. Puanlarınızı harcayabilmek için de üye işyerlerinden alışveriş yapmanız gerekmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Minik Maskotu World Kartlar İle Wada Puanlar Veriyor!

Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartları; Yapı Kredi World, Yapı Kredi World Gold, Yapı Kredi World Platinum, Yapı Kredi adios, Yapı Kredi adios Premium, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi Play, Yapı Kredi Opet, Yapı Kredi KoçAilem kartlarıdır. Yapı ve Kredi Bankasının puan kazandıran kredi kartı türü Yapı Kredi World karttır. Kazanılan puan türü WorldPuan puandır. Puanları kazanabilmeniz için üye işyerlerinde alışveriş yapmanız gereklidir. Puanlarınızı harcayabilmek için de üye işyerlerinden alışveriş yapmanız gerekmektedir.

en çok bonus veren kredi kartları

Garanti BBVA Bankası Bonus Puan Kralı Olabilirsiniz?

Türkiye Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartları; American Express®, Miles&Smiles Kredi Kartı, Bonus Card, Money Bonus, Flexi Card, Bonus American Express kartlarıdır. Garanti bankasından kazanacağınız puan türü Bonus’dur. Garanti Bankasının tüm kredi kartlarından bonus puan kazanabilirsiniz.

ING Bank Bonus Puanlarında Oldukça Cömert

ING Bank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartları; ING Bonus Plus Card, ING Bonus Premium Card, ING Bonus Platinum Card kartlarıdır. ING Bank’tan kazanacağınız puan türü Bonus’dur.  ING Bankasının tüm kartları ile Bonus puan kazanabilirsiniz. Bonus puan kazanabilmek için üye iş yerlerinden alışveriş yapmanız gerekmektedir. Puanlarınız üye iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerde de harcayabilirsiniz.

İlgili Makale : Enpara Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Bu bankalar arasından sahip olduğu üye iş yeri sayısı müşterilerine en çok puan kazandıran bankalar Worldpuan ile Vakıfbank ve Yapı Kredi bankasıdır. İki bankadan sonra da Türkiye İş Bankası MaxiPuan ile en çok kazandıran banka oluyor.

Asıl olarak bütün bankaların puan türleri isimleri haricinde işlev olarak aynılar. Fakat bankaların anlaşmalı oldukları iş yerleri ne kadar fazla olursa ve yaptığınız her alışverişten puan kazandığınız düşünülürse üye iş yeri fazla olan bankayı seçmek müşteriler için her zaman bir avantaj durumundadır.

Worldpuan ve MaxiPuan da bankaların puan sektöründe yarattıkları en eski puan türleridir. Bu yüzden çok fazla üye işyerinde geçerlidir.