• AMERIKAN DOLARI
  32,2322
  % 0,08
 • AVUSTRALYA DOLARI
  21,5717
  % 0,05
 • € EURO
  35,0764
  % 0,17
 • £ POUND
  40,9628
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  4,4554
  % -0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3552
  % 0,31
 • ÇEYREK ALTIN
  4.095,00
  % 1,87
 • BIST 100
  10.737,11
  % 0,88

Senetle Kredi Veren Yerler Ve Faktoring Şirketleri [RESMİ]

Senetle Kredi Veren Yerler Ve Faktoring Şirketleri [RESMİ]

Senetle kredi kullanmak isteyenler bu yerler neresi ve faktoring firmaları hangileri merak etmektedir. Senetle kredi hizmeti veren bir çok kurum kuruluş ve firmalar bulunmaktadır. Bunları tüm detayları ile ele alacağız. Senetle imza karşılığında kredi veren faktoring şirketleri bu işlemi yasal olarak da gerçekleştirebilmektedir. Kredi notu düşük olan, banka kredi geri ödemesi devam eden ancak tekrar krediye ihtiyaç duyan ya da kara listede olanlar, kredi başvurusunda bulunsalar bile genellikle ret cevabı almaktadır. Bu kişiler acil paraya ihtiyacı olduğunda senetle mukabilinde para veren yerler aramaya başlamaktadır.

İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Samsun, Antalya ve İzmir’de senetle kredi veren oldukça fazla firma bulunmaktadır. İhtiyaçların giderilmesi için gerekli olan paraya sahip olmak için tek yol senetle kredi almak olabilir. Bu tercihi yapan kişilerin, güvenilir kurumlarla anlaşmaları gerekmektedir. Senetle kredi kullanımı, sık kullanılması tavsiye edilen bir borçlanma türü değildir.

Faktoring şirketleri, BDDK tarafından denetlenen kurumlar oldukları için senet konusunda güvenilir şirketlerdir. Elden kredi veren yerler araştırılırken, güvenilirlik konusunda iyi bir araştırma yapılmalıdır.

Senetle Kredi Veren Yerler Var Mı?

Senet karşılığında borç para vererek gelir elde etmek isteyen kişiler veya işletmeler genellikle borç batağında düşmüş ve zor durumla karşı karşıya gelen acil ödemeleri bulunan kişileri hedefler. Bu kişileri bulduklarında teklif ettikleri faiz oranları ne kadar yüksek olursa olsun, ödemeleri birikmiş gecikmiş olan kişiler çok yüksek faizlerle çok kısa dönemdeki vadeleri ödemeyi kabul ederler.

Borç para temini yapacak bu kişiler sürekli bu işlerle uğraştığından anlaşmalı hukuk büroları ve haciz icra gibi süreçleri takip edecek yetkili çalışma arkadaşları mevcuttur. Bu kişi ve firmalar çok yüksek tutarlarda paralar vermezler genellikler 5.000 TL ile 15.000 TL arası da borç para verirler. Ödeme sıkışıklığı çekmeyen, sicili bozuk olamayan ve hayat şartları iyi olan hiç kimse bu durum içerisine girerek senet karşılığında para veren yerleri kendine bir çıkar yol olarak görmez.

Fakat gündelik yaşamın pahalı olması ve insan ihtiyaçlarının sonsuz olması ve bu ihtiyaçları karşılayacak hale gelerek banka borçları kredi kartı borçları temerrüt faizine düşmüş ve hiçbir çıkar yol bulanamayan bireyler üzülerek söylemek gerekir ise, senetle para veren firma, şirket ve iş yerlerini bulmak için çaba sarf ederler.

Borç para veren ve veriyorum diyen oldukça fazla zengin, kuruluş ve firmalar bulunabilmektedir. Bu bahsettiğimiz şirket ve kuruluşlardan yasal çerçevede faaliyet gösterenleri olduğu gibi tamamen yasa dışı gayri resmi çalışanlarda vardır. Bu yerleri listelememiz gerekir ise;

Senetle Borç Para Bulunabilecek Yerler Ve Yöntemler Listesi
Danışmanlık Firmalarının Sağlamış Oldukları Krediler (Komisyon Kredisi)
Finansman Şirketlerinden Senetle Eşya Alıp Bozdurma ( Telefon, Tablet Vs.)
Kuyumcu (Sarraf)’lardan İmza Ve Taahhüt Karşılığında Borç Alma
Faktoring Firmalarından Vadesi Gelmemiş Çek ve Senetleri Kırdırma Yöntemi
Faktoring Firmalarından Senet Karşılığında Nakit Borç Para Alma
Tefecilerden (Yabancı Kişilerden) Senet Doldurarak Para Temin Etme
İkrazatçılar Üzerinden Borç Para Bulmak (İpotek , Rehin Karşılığı)

Acil para lazım kredi çıkmıyor diyenlerin deneyebileceği yöntemleri bu şekilde sıralayabiliriz. Fakat bu yöntemlerden yasal olanları tercih etmenizi öneriyoruz. Bize göre borç ve nakit bulmak için Bankalar ve Faktoring şirketleri haricindeki yerleri çok değerlendirmemeniz.

Faktoring Şirketleri Senetle Kredi Veriyor Mu?

Banka sicili bozuk olan ancak acil paraya ihtiyacı olanlar, faktoring şirketlerine başvuruda bulunabilir. Faktoring şirketlerinin hepsi kredi vermemektedir. Senetle faktoring ihtiyaç kredisi bulmak için ciddi bir araştırma yapılması gerekir. Bankalar, kredi geri ödemesinde güvenilir bulmadığı kişilerin başvurularını reddeder.

Bu durum faktoring şirketlerinde de geçerli olmaktadır. Ödeme konusunda düşük potansiyele sahip pek çok kişi bu kurumlara başvuru yaptığından, faktoring şirketleri de kolay kredi vermeme politikasını izlemektedir.

Şirketlerden kredi kullanabilmek için şirketin kişiyi tanıması gerekmektedir. Bu nedenle, şirketlerle yapılacak görüşmelerde iyi bir izlenim bırakılmalıdır. İhtiyaç kredisi veren özel kurumlar arasında olan faktoring şirketlerinin izlediği standart bir politika bulunmamaktadır.

Şirketten şirkete göre kredi başvuru süreci değişebilir. Şirket seçimi yapılırken, en çok kredi veren ve en çok tercih edilen şirketler incelenmelidir. Şirketlerle gerçekleştirilecek birebir görüşmede görünüşe ve konuşma stiline dikkat edilmelidir.

Başvurularda kimlik gibi bazı temel belgelerin hazır bulundurulması faydalı olabilir. Bazı şirketler belge taleplerinde de farklı belgeler isteyebilirler.

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri Yasal Mı?

Senetle kredi veren faktoring şirketleri, bankaları da denetleyen BDDK tarafından denetlenmektedir. BDDK resmi internet sayfası üzerinden, ülkemizde hizmet veren tüm şirketlerin listesine ulaşılabilir. Bulunulan ildeki şirketler incelenerek, uygun şirket bulunabilir.

Faktoring şirketlerinin başvuru sahibini tanıması çok önemlidir. Faktoring şirketleri ile iletişime geçip tanışma sağlanmadan kredi almak mümkün değildir. Faktoring şirketlerinin başvuru sahibinin ismini duymuş olması için şirkete sahip olması gerekir. Aksi takdirde bireysel başvurulardan olumlu sonuç almak mümkün olmamaktadır.

senetle borç para veren yerler

Faktoring şirketleri genel olarak 3 farklı şekilde finansman sağlamaktadır. Alacak yönetimi, tahsilat yönetimi, nakit yönetimi olarak ayrılan bu kategoriler arasından, şirketin ihtiyacına uygun olanı seçilebilir. Genellikle şirketler tarafından tahsilat yöntemi tercih edilmektedir. Senetli borçların tahsilatı için başvuruda bulunularak, nakit ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanabilir. Senetle kredi kullanmak için nakit yönetimi tercih edilmelidir. Kredi veren faktoring şirketleri bu işlemi nakit yönetimi adı altında gerçekleştirmekte olup tamamen yasal çerçevede işlem görürler.

Senetle Kredi Veren Bazı Faktoring Şirketleri

BDDK resmi sayfası üzerinde, tamamen resmi olarak hizmet veren ve devlet denetimi altında olan şirketlere yer verilmektedir. Sektörde en çok bilinen şirketler arasındadır;

Firma İsmi
ABC FAKTORİNG
ŞİRİNOĞLU FAKTORİNG
ARENA FAKTORİNG
TEB FAKTORİNG
HALK FAKTORİNG
GARANTİ FAKTORİNG
FİBA FAKTORİNG
TAM FAKTORİNG
Yasal tam listeyi hemen alt taraftaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) onaylı ve yasal olarak faaliyet gösteren Bütün Faktoring Şirketleri‘ne verilen bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sıralanan şirketler, tercih edilebilecek faktoring şirketlerinden bazılarıdır. Ülkemizde hizmet veren onlarca şirket bulunabilir. Senetle kredi kullanmanın güvenilirliğinden endişe duyanlar, bu şirketleri tercih edebilirler. Banka dışında kredi kullanılabilecek farklı kurumlar da bulunmaktadır ancak faktoring firmaları bu iş için en güvenilir seçenek olarak nitelendirilebilir.

Faktoring Ve Banka Dışında Kredi Veren Diğer Kurumlar

Bankaların kredi kullanımı konusunda zaman zaman uyguladıkları sıkı politikalar, pek çok kişiyi banka dışında kredi veren yerler aramaya itmektedir. Faktoring şirketleri bu anlamda en güvenilir ve en popüler tercih olsa da kredi verecek bir şirket bulmak kolay bir işlem değildir. Bu şirketlerden de kredi kullanamayanlar, çeşitli kurumları ve işletmeleri araştırarak senetle kredi kullanabilir.

Faktoring şirketlerinin yanı sıra bankalardan borç temizleme kredisi kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek senetle para veren galeriler, taşıt kredisi için başvuruda bulunan ancak onay alamayan kişilerin en çok tercih ettiği işletmeler arasındadır.

Bu galerilerde, araç müşterisinin yerine satıcı tarafından kredi çekilir ve senet imzalatılarak kredinin geri ödemesi müşteriden tahsil edilir. Galericiler, bu işlemden kar elde edebilmek için banka faiz oranına ek olarak kendileri de bir faiz oranı ekleyecektir. Avantajlı bir alışveriş olmasa da, kredi kullanamayanların tercih edebileceği bir yöntem olabilir. Galericiler gibi kuyumcular da senetle kredi verebilmektedir.

Senetle Kredi Veren Diğer Yerler Ve Kişiler Hangileri?

Yazımızın başında bahsettiğimiz senetle kredi ve borç para veren yerlerle ilgili başlıkları bu bölümde biraz daha anlaşılır hale getirmek istedik;

 • Danışmanlık Firmalarının Sağlamış Oldukları Krediler (Komisyon Kredisi); bu firmalar sizlerin yerine kredi çeker ve belirlemiş oldukları faizlerle zor durumda olanları borçlandırır kredinizi biz çekelim siz ödeyin başlıklı makalemizde anlatmıştık.
 • Finansman Şirketlerinden Senetle Eşya Alıp Bozdurma ( Telefon, Tablet Vs.); bahsedilen firmalardan telefon, TV, tablet ve benzeri elektronik eşyaları senetle taksitle alıp peşin olarak satarak senetle borç para bulmanın farklı bir yolunu deneyebilirsiniz.
 • Kuyumcu (Sarraf)’lardan İmza Ve Taahhüt Karşılığında Borç Alma; bu başlıkta anlatılmak istenen kuyumculara giderek senetle altın alabilir ve almış olduğunuz bu altınları başka bir kuyumcuda nakit olarak bozdurabilirsiniz.
 • Tefecilerden (Yabancı Kişilerden) Senet Doldurarak Para Temin Etme; bizlerin çok tavsiye etmediği ama zaman zaman kişilerin risk alarak borç senetlerine imza atarak yüksek faizlerle elden para aldıkları zengin kişiler.
 • İkrazatçılar Üzerinden Borç Para Bulmak (İpotek , Rehin Karşılığı); İkrazatçılar çoğu zaman tefeciler ile karıştırılıyor. Tefecilere göre biraz daha yasla görünse de yine de tavsiye etmiyoruz. Çalışma şekli sizin üzerinize olan mallarınıza ev, araç vb. senet karşılığı rehin-şerh ipotek koyarak sizlere nakit para sağlayan oluşumlardır.

Senetle Kredi Almanın Dezavantajları Ve Zararları Nelerdir?

Senetle kredi almanın pek avantajlı yönü olmadığından daha çok sizlere dezavantajlarını ve sakıncalarından bahsedeceğiz. Çünkü senetle borçlanmayı kimse istemez ve sevmez, fakat buna mecbur kalmış kişiler için tekrar hatırlatmakta ve üzerinden geçmekte fayda var. Bu şekilde bir borçlanmanın size zararları şunlardır;

 • Senetle borçlandığınızda yüksek faizler ödeyeceksiniz
 • Senetler Muaccel olarak düzenleneceğinden vadesi gelen bir senedi ödemediğinizde kişi veya kurum sizden tüm senetlerin parasını isteme hakkına sahip olacak ( Vadesi gelmemiş senetler dahil)
 • Tanımadığınız kişilerden borç almak ve karşılığında imza atmak sizi ilerde daha zor duruma düşürebilir.
 • Senetle ipotek göstermek suretiyle para almak sizin mallarınızı da tehlikeye atmaktadır. Senetleri ödemem durumunuzda elinizdeki ev araç gibi gayrimenkullerinizden de olabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlar Senetle Kredi Yerine, Aktifbank N kolay Krediyi Tercih Edebilir “1,98 Faizle”

Senetle para veren tefeciler, ikrazatçılar ile çalışarak riske girmektense zor duruma düşmüş ve sicili bozuk olan kişilere kredi derecelendirmesini dikkate almadan 25.000 TL ‘ye kadar kredi veren Aktifbank N kolay kredi seçeneğini değerlendirebilirsiniz, hem de banka güvencesinde tamamen yasal olarak. İsminden de anlaşılacağı gibi bu krediye başvurmak oldukça kolaydır. https://www.nkolaykredi.com.tr/ adresine girmek suretiyle kısa bir sürede başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internet bankacılığını mobil uygulama şeklinde kullanıyorsanız yine mobil uygulama ile dakikalar içerisinde başvurunuzu yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

Bankanın sunmuş olduğu faiz oranı 1,98 gibi çok uygun bir faiz oranıyla kredi vermektedir. Senetle para veren yerler yazımızdaki en uygun ve en güvenli seçeneğin bu olduğunu düşünüyoruz. Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse ;

 • 19.000 TL Kredi Çekmiş Olalım,
 • Geri Ödemesini 48 Ay Süre İle vadelerle Ödeme yapacağımızı varsayalım,
 • Bu ödeme planına göre taksitlerimiz 785.00 TL olacaktır.
 • Artı olarak tahsis ücreti ve dosya masrafı ücreti olarak da 130 TL gibi bir rakam ödeyeceksiniz

Sizcede oldukça mantıklı değil mi ? Birde farklı seçeneklere göre çekilecek kredi tutarı ve taksitleri ile ilgili bir tablo paylaşmak istiyoruz.

Kredi TutarıÖdenecek Taksit
3.000 TL105.44 TL
5.000 TL175.73 TL
8.000 TL281.17 TL
15.000 TL527.19 TL
20.000 TL702.91 TL
25.000 TL878.64 TL

Yukarıdaki tabloda faiz oranı 1,98 ve vade 48 ay yani 4 yıl olarak hesaplanmıştır.

Senet Bozan Faktoring Firmaları

Vadesinden Önce Senet Bozan Faktoring Firmaları Hangi Evrakları İstiyor?

Eğer vadesinden önce elinizde uzun vadeli senetlerinizi bozdurarak erken para elde etmek istiyorsanız bunun bazı şartları ve prosedürleri olduğunu bilmelisiniz. Hemen sizi ferahlatayım herhangi bir vade kısıtlaması bulunmuyor faktoring firmalarında sadece ödeyeceğiniz komisyon biraz sizin canınızı sıkabilir.

Faturalı tüm senetleriniz için vadesinden önce belirli bir oranda komisyon ödeyerek kredi kullanabilirsiniz. Hem de bu paraya 30 dakika gibi kısa bir sürede ister hesabınıza yatmasını isteyebilir, isterseniz elden alabilirsiniz. Unutmayın ki elden alacağınız paralarda zaman biraz daha uzayabilir. Sizden talep edilecek belge ve evraklar ise ;

 • Faktoring Sözleşmesi
 • Müşteri Kabul Beyanı
 • Eş Rıza Belgesi
 • ABF Ön Ödeme Talimatı Senet Tevdi Bordrosu
 • Sözleşme Eki ve Aydınlatma Onay Formu

şeklinde olacaktır.

Senetle Kredi Alacağım Diyenlerin Merak ettiği Sorular ve Cevapları

Senet vasıtası ile borçlanmak ve kredi çekmek isteyen kullanıcıların merak ettiği bazı soruları ve cevapları yazımızın sonunda sizlerle paylaşmak istedik;

 • Senetle Kredi Kullanmak Güvenli Bir Yöntem Mi?

Senetle yasal faktoring firmaları aracılığı ile kredi ve nakit finansman sağlamak oldukça güvenlidir. Tanımadığınız kişilerden ve tefecilerden senetle kredi almak güvenli değildir.

 • Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri Kaç Ay Vade Yapıyor?

Senetle kredi kullanırken vade seçenekleri sizin çekmek istediğiniz kredi tutarına ve senet miktarlarına ve gelir durumunuza bağlıdır. Faktoring firmaları ile iletişime geçerek en net vade seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

 • Faktoringler Herkese Senetle Kredi Verir Mi?

Senetle kredi almak istiyorsanız, gelir durumunuz yüksek olmalı ve geriye dönük sicil kaydınızda olumsuz yani negatif bir durum olmamalı ( Çekiniz yazılmış olmamalı, protestolu senetleriniz bulunmamalı)

YORUMLAR YAZ
 • Özgür özkaya4 yıl önce
 • 100bin tl ihtiyacim var 3 ay kredim i odeyemedim acil ihtiyacim var antalya havalimanindan 4 yildir kadrolu calisiyorum 3000 tl maasim var

 • yıldırım demirbaş2 yıl önce
 • selam 145 bin dagınık borcum var bunları kapatıp ayda 4 bin tele rahat öderim net maaşım 12 bin tl kredi çekmek istiyom

 • Tanju kalem1 yıl önce
 • kredi kullanmak istiyorum