• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Resmi Yol Yöntem]

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar [Resmi Yol Yöntem]

Bankalar sicili bozuk olana kredi vermekte çekimser olsa da, bazı veren bankalar bulunmakta ve bu işlemi pekte sorun yaratmadan çözmektedir. Aslında bu sorunun ana sebebi bankalardan kullanılan kredili ürünlerin geri ödemelerine yeterince dikkat edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Eğer bankadan alınan bir kredili ürünün ödemesi zamanında ödenmez ise kredi sicili bozulmasına sebep olacaktır. Bu kötü sicil sizin ileride kredi kullanırken önünüzü tıkayan büyük bir engel olacaktır. Bu duruma düşen kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı, var ise kötü kredi derecesine ve kırmızı kalem yiyen banka müşterilerine nakit para imkanı sağlayan bu bankalar müşterilerinden neler talep ediyor inceleyeceğiz.

Aslında bir süre önceye gidecek olursak, “BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)” kötü kredi derecelendirmesine kredi sağlayan bankaları ceza yağmuruna tutmuştu. Fakat yeni çıkan bir yasaya göre sicili bozuk ve kötü kayıtlara sahip olan banka müşterilerine bir yapılandırma hakkı getirilmiş ve bütün sicili bozuk olanlara kredi çıkmış oldu. Aslında sicili bozuk olana kredi veren bankalar ve finans kuruluşlarından kasıt tam olarak budur.

Şimdi bu durumu yaşayan vatandaşlar ve kötü kredi siciline sahip olanların bankalardan kredi almaları için ne gibi şartları taşımaları ve sağlamaları gerekir detayları ile ele alalım.

Sicil Affı İle Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Her ne kadar siciliniz olumsuz ve kara listeye girmiş, avukatlık, hacizlik veya icralık olsanız dahi kredi alabileceğinizi yazımızın başında dile getirmiştik. Peki bankalar sicil affı kapsamında müşterilerine kredi sağlayabilmek için neler istiyor, buna geçmeden önce sizlere mevcut yasalarla getirilen kredi sicil affının “T.C. Resmi Gazete” ilamını göstermek istiyorum bağlantıdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Evet artık sanırım içiniz rahat etti ve arkanıza biraz daha rahat yaslandınız. Kara listede olan kişiler kredi alabilir mi sorumuzu bu sayede evet olarak cevaplıyoruz. Öncelikle yapılması gereken bankalara olan borçlarınızı bir kağıt üzerinde toplayarak öncelikle bu borçlarınızı, sıkıntı yaşamadan düzenli bir şekilde ödeyebileceğiniz rakamlarla yapılandırmanız gerekmektedir. Unutmayın! bu son şansınız olabilir. Bu yapılandırma işlemindeki ödemelerinizi zamanında yapmaz iseniz artık bankalar size uzun bir süre kredi vermeyecek ve isminizin üzerine kırmızı kalem çekecektir.

Kötü Sicil Geçmişine Sahip Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Tabi, zayıf kredi sicili ve puanına kredi veren bazı bankalar bulunuyor demiş olsak da bunlar sizin aklınıza gelebilecek olan özel bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank gibi bankalar olmayacağını bilmelisiniz. Çünkü bu bankalar size çok fazla yardımcı olmak istemeyeceklerdir. Bu yüzden bu bankalar size daha çok zarar verecektir, kredi başvurusu yapmış olsanız dahi Ret cevabı alacaksınız ve kötü olan kredi puanınız daha da kötü olacaktır. Peki, hangi bankalar kredi veriyor, aşağıda bu bankaları sizler için listeledik;

BANKABİLGİ
ABANK (Alternatifbank)Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veriyor
ING BANKKötü Sicile Kredi veriyor
RABOBANK A.Ş.Kredi Notu Düşüklere Kredi Başvurusu
ODEABANK A.Ş.Düşük KKB Notuna Kredi
BANK POZİTİFKredi Sicili Bozuk Olana Online Kredi
BURGAN BANKBozuk Sicile Kredi Veriyor

Listelemiş olduğumuz düşük kredi notuna kredi veren bu bankalara online olarak web üzerinden erişebilir ve başvurularınızı yapabilir veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek size en yakın ofis ve şubelerini bulabilirsiniz. Bankaya giderken daha önce yaşamış olduğunuz sicil durumu yüzünden elinizde ne tarz bir evrak var ise yanınızda bulundurmanız faydanıza olacaktır.

Düşük Kredi Notuna BURGAN Bank’ dan Kredi İmkanı

Belki de çok duymuş olabilirsiniz Burgan Bank’ı kolay kredi verdiği etrafınızda dostlarınızca da söylenmiş ve kulağınızda yer etmiş olabilir. Hemen Burgan Bank hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Burgan Bank Afrika bölgesinde hizmet veren ve Kuveyt merkezli bir finans kuruluşudur. Çok fazla kötü kredi siciline baktığını söyleyemem fakat biraz kredi faiz oranları yüksek sizin için Burgan Bank üzerinden bir kredi hesaplaması yaptım sonuç şu şekilde;

KREDİFAİZVADETAKSİT
40.000 TL% 1,3245 AY1.249,74 TL
25.000 TL% 1,3224 AY1.260,31 TL
10.000 TL% 1,3236 AY366,60 TL

Tabloda 45.000 TL, 25.000 TL ve son olarak 10.000 TL için 3 farklı vade seçenekleri ile hesaplamalar bulunuyor bu tablodan değerlendirme yapabilir dilerseniz. Burgan Bank sayfasındaki başvuru formu‘ nu doldurarak dijital kredinizi çekebilirsiniz. Size birde harika bir video ekliyorum sicili bozuk olan bireyler mutlaka izlemeliler.

ABANK (Alternatifbank)’dan Kredi Derecesi Düşük Olana Kredi

Kimi zaman popüler kullanılan bankalar yerine kendini ispatlamaya çalışan ve müşteri açlığı yaşayan bu tarz bankalara kredi başvurusu yapmak lehinize olabilir ve her ne kadar kredi notunuz düşük olsa bile 60 aya kadar kredi kullanabilirsiniz.

Bank Pozitif’ten Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

Bank Pozitif çok bilinen bir banka olmasa da sicili bozulmuş kişiler için bulunmaz bir fırsattır. Banka kişinin kredi notuna göre faiz oranları belirlemektedir. Örnek vermek gerekir ise 600 puan gibi bir kredi notunuz varsa siciliniz oldukça düşmüş demektir. Bu yüzden size çıkacak olan faiz oranı bir nebze yüksek olacaktır. Fakat bu kredi çekmenize engel değildir.

Bankalar Kredi Notu Düşüklere, Kredi Vermek İçin Hangi Şartları Arıyor?

Bankalar kötü bir kredi geçmişinize rağmen size kredi verecek olsa da sizden bazı şartlar isteyecektir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Çalıştığınıza ve düzenli bir geliriniz olduğuna dair Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu) şirket İmza sirküleri beraberinde istenebilir.
 • E-Devlet şifreniz bunu hem kimlik doğrulama, hem de SGK geçmişinizi görüntülemek için ister.
 • Evli iseniz eş muvafakatnamesi belgesi (Eşinizin onayı izni alınır)
 • Nüfus Kimlik Belgeniz
 • İkametgah belgeniz
 • Bazı durumlarda kefil ve ipotek gösterilebilecek araç ruhsatı veya ev tapusu isteyebiliyor.

Bu belgeleri eksiz olarak hazır etmelisiniz unutmayın eksi bir kredi siciline sahip olduğunuz için belgeleriniz eksiksiz ve tam olmalıdır.

Yasal Takipte Ve İcralık Olanlar Faturalı Hatta Kredi Yöntemini Deneyebilir!

Sizleri çok meraklandırmadan evet diyerek devam ediyorum. Eğer adınıza başlatılmış bir yasal takip ve icra durumu söz konusu ise bankalardan kredi alamayacağınızı üzülerek belirtmek istiyorum. Fakat bu durum çözümsüz de sayılmaz GSM hatları üzerine bazı krediler verildiğini biliyorsunuzdur. Örnek Olarak;

GSM OPERATÖRÜKREDİ TUTARI
TURKCELL3.000 TL – 15.000 TL ARASI
VODAFONE2.000 TL – 20.000 TL ARASI
TÜRK TELEKOM5.000 TL – 14.000 TL ARASI
PTT CELL3.000 TL – 10.000 TL ARASI

Yukarıdaki tabloda görünen Operatörler ve rakamlar doğrultusunda kredi alabilirsiniz. Tabi bu kredi tutarları size kesin çıkacak anlamı taşımıyor. Eğer kullanıcı olduğunuz hattın ödemelerini düzenli yapmış iseniz ve operatör nezdinde siciliniz temiz ise size bu kredi çok rahat bir şekilde çıkacaktır. Fakat kullandığınız hattı en az “6 Ay” kullanmış ve faturalarınızı günü gününe aksatmadan ödemiş olmanız şartı aranır. Kısaca, hakkınızda bir avukatlık hacizlik yani yasal takip başlatılmış olsa dahi kredi çekme seçenekleriniz bulunuyor. Bu seçeneği daha iyi anlayabilmek için Türk Telekom Hattına Kredi Alma? Başlıklı makalemizi incelemenizde fayda var.

Banka Dışında Senetle Kredi Veren Yerler Çözüm Olabilir!

Sicili bozuk olanlara başka bir kredi seçeneği olarak bankalar dışında bu hizmeti senetle kredi çözümü üreten yerler ve faktoring şirketleri olabilir. Bknz: Senetle kredi veren yerler

Bu yüzden faktoring şirketleri ile iletişim kurarak gerekli şartlar ve belgelerinizi hazırlayarak uzun vadelerle senetle kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Sizlere verdiğim linkten detaylı olarak bu içerik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Banka Sicili Neden Bozulur, Nelere Dikkat Edilmeli?

Sicilinizin bozulmasında en önemli olan faktörlerin başında çekmiş olduğunuz kredileri son ödeme tarihinden geç ödemeniz, kredi kartı ekstrelerinizin sürekli asgari tutarını ödemeniz veya geciktirmeniz, cep telefonu operatörlerinden aldığınız kredili ürünlerin faturalarını geç ödemeniz (sonuçta kredili ürünlerdir operatör faturasına ek alınan kredilerdir), Kmh hesaplarınızın ekstrelerini geciktirmeniz olarak sıralanabilir. Aslında seçenekler çoğaltılabilir. Ama kısaca kredili ürünlerin ödemelerini yapmamanız veya geç yapmanız kredi sicilinizi bozmaktadır.

Bankalar ile önceki kredili ürünlerde yaşamış olduğunuz gecikmeler ve geri ödeme sorunlarından dolayı kredi siciliniz bozuldu ise muhtemelen bu yazımızı okuyorsunuz. Hiç üzülmenize gerek yok kredi sicili temizlenebilir bir durumdur bunun için bazı şeylere dikkat ederseniz kısa süre içerisinde kredi siciliniz hızlı bir şekilde temizlenecek ve artı pozisyona geçecektir. Bunlar şöyle sıralanabilir;

 • Vadesiz mevduat hesabı açmaktan çekinmeyin, vadesiz mevduat hesapları kredi sicilini artı veya eksi şekilde etkilemez. Ama siz sicil temizleme işlemine buradan başlayarak bir iki bankada hesap açarak bu hesaplarda ufak meblağlarda para bulundurabilirsiniz.
 • Elektrik, su, telefon gibi faturalarınızı bankanızın internet bankacılığından otomatik ödeme talimatı ile ödemeye çalışın bu düzenli bir ödeme biyografisi oluşturacaktır.
 • Ufak meblağlı KMH hesapları açın ve bu hesapların KMH hesap ekstrelerini günü gününe ödeyin bu ödemeler sizin sicilinizi artıya doğru çekecektir.
 • Fiziki altınlarınız var ise hemen bir altın hesabı açarak, bu altınlarınızı dijital ortamda banka hesabında bulundurun.
 • Yastık altındaki birikmiş dövizlerinizi yine bankalardaki döviz hesaplarında tutmaya çalışın.
 • Zamanla kredi sicilinizin düzeldiğini fark edeceksiniz.