• AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  22,1976
  % -0,36
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • ÇEYREK ALTIN
  4.184,00
  % -1,32
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

SMS ile Kredi Notu Öğrenme GSM Servisleri [Kısa Mesajla]

SMS ile Kredi Notu Öğrenme GSM Servisleri [Kısa Mesajla]

Kredi notu öğrenme SMS yöntemleri, kredi notu sorgulama yaparken en çok tercih edilen ve en hızlı sonuç veren yöntemlerin başında geliyor. Kredi notu öğrenmek için bir çok yöntem olduğu gibi, bu sorgulama seçeneklerinden en güvenilir olanı Findeks.com ve bankalar üzerinden yapılan sorgulamalardır. Bankalar da zaten kredi notu verilerini Findeks üzerinden çekmektedir.

KKB tarafından kayıt altına alınan ve takip edilen kredi notu, yine KKB kuruluşu olan Findeks üzerinde toplanarak hem banka müşterileri, hem de bankalarla paylaşılır. Buradan da anlaşılacağı üzere kredi notu sorgulama yöntemlerinden en güvenilir olanı KKB yani Findeks.com’dur. Şimdi de yine bankalar üzerinden yapacağınız bir sorgulama yöntemi olan “SMS ile kredi notu öğrenme” yöntemlerinden bahsedeceğiz.

SMS ile Kredi Notu Öğrenmek Mümkün Mü?

SMS ile kredi notu öğrenmek elbette mümkün. Bunu yapmak istiyorsanız, sadece dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü internette de yer alan bir çok SMS servisi, gerçek kredi notu verisi paylaşmadığı gibi yüksek miktarda da para çekimi yapabiliyor. 1 SMS başına 15-20 TL gibi tutarlar çekerek, aslında yanlış bir kredi notu verisini de kullanıcıya ulaştırıyor. İnternet üzerinden veya mobil uygulamalar ile kredi notu öğrenmek istediğinizde kişisel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmamalısınız. Çünkü kredi notunu sorgulamak için en güvenilir yöntem findeks ve bankalardır. Findeks de ücretli bir sistem olduğu için, herhangi bir API hizmeti bulunmuyor.

Eğer SMS ile kredi notu öğrenmek istiyorsanız, ilk olarak bankanızın böyle bir hizmeti olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bankanız eğer böyle bir hizmet veriyorsa, zaten internet sitesi üzerinden de bu bilgiyi paylaşacaktır. Bankaların sitelerine girdiğinizde arama bölümüne “Kredi Notu Öğrenme SMS” gibi arama terimlerini kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda yine bankanızın mobil uygulama veya internet bankacılığını kullanarak da kredi notunu öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme SMS ile Nasıl Yapılır?

İlk bölümde de bahsettiğimiz gibi, ilk olarak bankanızın bu hizmeti verip vermediğinden emin olmalısınız. Çünkü bazı bankalar SMS ile kredi notu sorgulamak yerine, internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden hizmet veriyor. Bu hizmeti kullanabilmek için de internet bankacılığı şifrenizin olması gerekiyor. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa da müşteri hizmetlerini arayarak hızlı bir şekilde şifrenizi oluşturabiliyorsunuz.

Dilerseniz çalışmadığınız bir bankanın da SMS ile kredi notu sorgulama hizmeti bulunuyorsa, bunu da kullanabilirsiniz. Kredi notu sorgulaması yaparken bankalar TC kimlik bilgisi istediği için, ilgili bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur. Herhangi bir bankanın SMS hizmetini kullanarak da rahatlıkla sorgulama yapılabilir.

Eğer Bankanızın SMS ile Kredi Notu Öğrenme Hizmeti Yoksa

Bankanız SMS servisleri ile Findeks kredi notu sorgulama hizmeti vermiyorsa, mobil operatör firmaları sayesinde de sorgulama yapabiliyorsunuz. Kullandığınız mobil operatörün (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) ilgili kredi notu sorgulama servislerini altta bulabilirsiniz.

Turkcell SMS ile Findeks Sorgulama Servisi

TCKN boşluk DOĞUM YILInızı yazıp 1122’ye gönderebilirsiniz. (Ör: 12345678912 1982)

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme yöntemi sayesinde, 14 TL ücret karşılığında rahatlıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Turkcell hatta sahip telefonunuzdan TC Kimlik Numarası boşluk Doğum Yılı yazıp 1122’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Örnek SMS gönderim şekli üstte verilmiştir. Hemen ardından yine SMS ile kredi notu bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Tavsiye Konu : Garanti Bankası 3390 SMS Kredi Başvurusu

Vodafone SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Yine aynı şekilde Vodafone hattına sahip cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek findeks kredi notunu öğrenebiliyorsunuz. Vodafone güncel ücretlendirme bilgisini internet üzerinde paylaşmadığı için, SMS gönderimi yapmadan önce müşteri hizmetleri ile görüşerek ücretleri öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzdan TC Kimlik Numarası boşluk Doğum Yılı yazıp 1112’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Aynı Turkcell firmasında olduğu gibi kredi notu bilginiz 1 dakika içinde tarafınıza iletilecektir.

kredi notu öğrenme sms

Türk Telekom Kredi Notu Öğrenme (SMS)

Türk Telekom kredi notu öğrenme yöntemlerinin arasında SMS ile öğrenme yöntemi de bulunuyor. Bir çok hizmeti bünyesinde barındıran Türk Telekom, bu hizmetleri internet üzerinden de sunabiliyor. Resmi internet sitesinde SMS ile alakalı bir bilgi paylaşmadığı için, sorgulama yapmadan önce müşteri hizmetleri ile görüşerek güncel bilgileri alabilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom Hattına Kredi isimli makalemizi okuyarak Türk Telekom finansman seçeneklerini de öğrenebilirsiniz.

Fenercell SMS ile Kredi Notu Sorgulama Servisi

Fenercell GSM operatörüne sahip kullanıcılar geriye dönük olarak son 5 yılı kapsayacak şekilde kredi notu öğrenme işlemini SMS servisi ile yapabilmektedir. Konut, araba ve benzer yatırımlar yaparken Fenercell GSM hattına sahip kullanıcılar dakikalar içerisinde kredi notunu sorgulayarak öğrenebilirler. Fenercell hattından kredi notu öğrenme SMS servisi için şu şekilde bir mesaj atılmalıdır.

Telefonunuzdaki kısa mesaj alanından yeni mesaj oluşturarak “TCKIMLIKNO” yazarak 1122′ ye gönderin.

Bir iki dakika sonra kredi puanı öğrenme servisinden güncel skorunuz telefonunuza SMS olarak gelecektir.

En Ucuz SMS İle Kredi Notu Öğrenme Yöntemi Hangisi?

Tabi bu servisler ile SMS yöntemini kullanarak kredi sorgulama yapabileceksiniz, fakat en ucuz SMS kredi skoru öğrenme servisi hangisi bunun için sizlere bir tablo oluşturdum ve eğer birden fazla hattınız var ise bunlardan en uygunu ile sorgulama yaparak en ucuz servisi kullanmanızı sağlamak istiyorum. Tablomuz şu şekilde;

GSM OPERATÖRÜSMS SERVİSİSMS SORGULAMA ÜCRETİ
TURKCELL112214,00 TL
VODAFONE112210,00 TL
TURK TELEKOM (AVEA)11229,00 TL
BİMCELLServis Yok0 TL
PTTCELLServis Yok0 TL
FENERCELL112212.50 TL

Bimcell ve PTTcell operatörlerinin şuanda findeks ile anlaşması olmadığından SMS sorgulama servisleri bulunmuyor bu yüzden ücretide bulunmuyor. Diğer servislere baktığımızda en ucuz kredi notu öğrenme SMS servisi Türk Telekom olarak gözükmektedir.

Umarım SMS ile kredi notu nasıl sorgulanır ve öğrenilir tüm detayları ile sizlere sunabilmişimdir. Başka bir yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Kredi Notunu SMS İle Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

Kredi puanınızı SMS ile sorgulamak ve öğrenmenin oldukça pratik faydası ve avantajı bulunmaktadır. Mesela bir web sitesine giriş yapmak zorunda değilsiniz, üyelik mail adresinizi ve şifrenizi hatırlamak zorunda değilsiniz. Yapacağınız işlem ile kredi kartınızla herhangi bir ödeme yapmanıza da gerek bulunmuyor. Tek yapacağınız cep telefonunuzdan sadece bir kısa mesaj göndermek olacaktır.

Ayrıca her an kredi kartınızda veya hesabınızda nakit ve limit bulunmayabilir. Kredi notu öğrenme işlemini SMS ile yaptığınızda yine bir bedel ödemeniz gerekse de bu bedel sizden hemen değil kesilecek ilk faturanızda size yansıtılacaktır. Kontörlü hattınızdan kesinti yapılacaktır. Kredi notunuz dakikalar içerisinde cep telefonunuza hızlı bir şekilde gelecektir. Tüm bu avantalar SMS ile kredi notu sorgulama ve öğrenmek için yeterlidir.