Kredi Ustam
50 Bin TL Paramın Bankada Aylık Faiz Getirisi Ne Olur? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Bankacılık > Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma

Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma

Tarih: 20.10.2021
Güncel: 17.10.2021

Albaraka Türk sim bloke kaldırma işlemleri sayesinde sizler bankamızın size sağlamış olduğu kolaylıklardan yeniden faydalanabileceksiniz. Bu yüzden bu durumla karşılaştığınız zaman korkmanıza gerek yoktur çünkü bu halledilmeyecek bir durum değildir.

Bloke kaldırma işlemi sizlere kolaylık sağlayan işlemleri kullanabilmenizi sağladığı için önemlidir. Bu yüzden de bloke kaldırmak için sizlere sunulan yöntemler hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Bilgi sahibi olmanız halinde ise size kolay gelen yöntemi kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk Sim Kart Blokesi Nasıl Kalkar?

Albaraka Türk sim kart blokesi nasıl kalkar? Ayrı ayrı olmak üzere birkaç adımdan oluşmaktadır. Bu işlemler esnasında ise sizlerin güvenliğine dikkat edilmektedir. Bloke işleminin yapılmasındaki amaç da bu şekildedir. Yani bankamız sizlerim kartına yönelik ya da telefonunuza yönelik yapılan bir saldırıdan şüphelenmesi halinde sim kartınızı bloke etmektedir.

Sim kartın bloke edilmesi telefon çalınması, sim kart değişikliği, cihaz değişikliği, kartın kopyalanması, telefonun 4.5G’ye uyumlu hale getirilmesinden dolayı yapılmaktadır. Bu durumla karşılaşıldığının düşünülmesi halinde de otomatik olarak bloke uygulanmaktadır ancak bu blokenin kaldırılması uzun ve zahmetli bir durumun olmadığını bilmelisiniz.

Sim kartınızın blokesini size en yakın olan Albaraka Türk ATM’sine giderek halledebilirsiniz.

Albaraka Türk’e ait birçok şubemiz bulunmaktadır. Bu şubelere giderek blok kaldırma işlemini söylemeniz halinde işleminiz başlatılacaktır.

Albaraka Türk’e ait olan müşteri temsilcileri için bir numara belirlenmiştir. Sizler bu numara yardımı ile de sim kartınızın blokesini kısa sürede kaldırabilirsiniz.

Albaraka Türk Sim Kart Bloke Kaldırma Numaraları

Sim kart bloke kaldırma numaraları sizlerin kartının bloke olması halinde ulaşabileceği numarayı içermektedir. Yani sizler bu numaraya ulaşarak sim kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz.

Sim kartın blokesinin kaldırılması için yapılacak biden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en kolayı olarak bilineni müşteri temsilcisine bağlanarak blokenin kaldırılması şeklindedir. Bu işlem için sizlerin 0 850 222 5 666 şeklindeki numara ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bu numarayı bizimle beraber çalışan temsilcilerimiz açacaktır ve size hangi işlemi yapmayı istediğinizi soracaktır. Sizler de bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmek istediğinizi söyleyerek talep ettiğiniz hizmeti alabilirsiniz.

Sim kartın bloke edilmesinin altında yatan birden çok sebep vardır. Sizler de sizin kartınızın neden bloke edildiğini temsilcimize sorabilirsiniz. Temsilcimize vermiş olduğumuz bilgi sayesinde de temsilcimiz sizlere gerekli olan bilgilendirmeyi yapacaktır ve hangi durumda dikkat olmanızın gerektiğini sizler ile paylaşacaktır.

Kutay DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma
Finans ve krediler ile alakalı güncel içeriklere meraklı ve araştırdığı yazıları bloğunda eğitici ve öğretici şekillerde yayınlayarak , blog ziyaretçileri ile paylaşmayı sever. Kredi skoru ve banka kredileri ile alakalı merak ettiğiniz tüm sorunlarınızı soru cevap sayfamızdan ve makale altındaki yorum formları ile sorabilirsiniz.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git