Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Western Union Ne demek, Anlaşmalı Bankalar Hangileri?
Western Union Ne demek, Anlaşmalı Bankalar Hangileri?
Western Union logosunu veya ismini duymayan yoktur sanırım, peki Western Union ne demek ne işe yarar ve ülkemizde  hangi anlaşmalı...
Vakıfbank Ehliyet Harcı Yatırma
Vakıfbank Ehliyet Harcı Yatırma
Vakıfbank işlem kanalları aracılığıyla ehliyet harcı yatırmak isteyen kullanıcılar için bu yazımızda doyurucu ve bilgilendirici bir şekilde yapabilecekler. Ehliyet harç...
Anasayfa > Bankacılık > Denizbank Sim Bloke Kaldırma

Denizbank Sim Bloke Kaldırma

Denizbank sim bloke kaldırma, SIM kart güncellemesi nedeniyle hat operatörü şirketini başka bir şirkete değiştiren Denizbank müşterileri, bankacılık işlemlerini internet bankacılığı (özellikle mobil bankacılık) üzerinden kullanamayacakları gibi, SIM kart dönüşümü nedeniyle Denizbank Sim kart açma işlemlerini de maalesef gerçekleştiremeyeceklerdir. Bunun nedeni Denizbank’ın kendi güvenlik uygulamasının Denizbank müşterilerine mobil ve internet bankacılığı şifrelerini SMS ile göndermesidir. Denizbank müşterilerinin, kendi oluşturdukları şifrelere ek olarak, bankacılık yazılım sistemi tarafından gönderilen SMS ile şifreyi alabilmeleri için Denizbank Sim kart kilit açma işlemini gerçekleştirmeleri de çok önemlidir.

Denizbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Denizbank sim bloke kaldırma nasıl yapılır sorusunun cevabı için, Denizbank müşterilerinin hat değişikliği veya 4.5G operatör internet hizmetlerinden faydalanma nedeniyle ilk olarak SIM kartlarını güncellemeleri gerekmektedir. Deniz bank Sim kart kilidini açmak için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; Denizbank şubesi, Denizbank ATM ve Denizbank internet bankacılığı. Denizbank şubelerindeki diğer işlemlerde olduğu gibi Denizbank Sim kart değişiklik taleplerinin Denizbank temsilcisine sıraya alınması yeterlidir. Ancak bazı durumlarda Denizbank şubesinde sıra beklemek istemediğinizde aynı işlemi Denizbank ATM’sinden de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank ATM Sim Bloke Kaldırma

Denizbank ATM sim bloke kaldırma, ATM üzerinden SIM kart kilidini açma hizmetinin bir sorun haline gelmesi 2014 yılına kadar mevcut değildi. Ancak 2014 yılından itibaren Denizbank Sim Kart Bloke Açma işlemleri ATM’lerden yapılmaya başlanarak banka şubelerinin iş yükü azaltılmış durumunda oldu ve mevcut müşterilerin hızlı ve kolay işlem yapmaları sağlanmıştır. Deniz Sim Bloke kaldırmak için Denizbank Üzerinden şu şekilde farklı yöntemlerle yapılır.

  • Banka kartını ATM’ye takın. (Kartsız kilit açma yapılmaz.)
  • İlerleme kaydetmek için öncelikle “Offshore İşlem” menüsünü tıklayın.
  • Ardından “SIM Kartın Kilidini Aç” menüsüne tıklayarak işlemi onaylayın.

Bu sayede SIM kart blokajı çok kısa ve basit sürede ATM üzerinden temizlenebilir. Ancak, müşterinin bulunduğu bölgede ATM yoksa veya ATM’nin bulunduğu yer müşteriden uzaksa, Denizbank Sim kart kilidini açmanın alternatif yolları da bulunmaktadır. Böyle bir durumda Deniz Bank müşterilerinin mağdur oldukları durumları internet üzerinden değerlendirilebilir.

SIM kart değişikliğinde internet bankacılığını kullanmak için gerekli adımlar aşağıdaki gibidir:

Öncelikle Denizbank web sitesine giriş yapın ve ardından “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklayın ve işlemi başlatın.

Daha sonra ekrana gelen sayfada gerekli kart bilgilerini girin ve sonra “Devam” butonuna tıklayarak devam ediniz.

Mobil cihaza SMS ile gönderilen doğrulama şifresini “Şifre” alanına girdikten sonra “Devam” butonuna tıklayarak ve daha sonra Denizbank Sim kart kilidini açabilirsiniz.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra güvenlik önlemleri kapsamında kimlik bilgilerini talep ettikten sonra işlem devam edecek ve “Açık Deniz” kullanıcı bilgilerini içeren bir ekrana yönlendirileceksiniz.

Mevcut blok tipi ve blok tarihi gibi birçok bilgi ekranda görüntülenecektir. “Kilidi Aç” butonu tıklanarak Denizbank SIM kartının kilidi açılır ve yeni SIM kartın yetkilendirmesi etkinleştirilir.

Diğer bir yöntem ise Denizbank Müşteri Hizmetlerini aramak olacaktır. Denizbank Sim Bloke işlemlerinin her durumunda yanınızda mutlaka T.C. kimlik kartınız ve cep telefonunuz yanınızda bulunmalıdır. Denizbank Müşteri Hizmetlerini aramanız durumunda, yetkili kişiler size mağdır olduğunuz durumda gerekli bilgileri talep edeceklerdir. Bu bilgiler doğrultusunda sim blokeniz kolaylıkla kaldırılacaktır.

Diğer Banka Bloke Kaldırma İşlemleri

Banka Hesabı Bloke Kaldırma

Odeabank Sim Bloke Kaldırma

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma

Hepsini Göster

 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git