Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Bankalar Çeyrek Altın Gibi Fiziki Altın Bozar Mı?
Bankalar Çeyrek Altın Gibi Fiziki Altın Bozar Mı?
Altın geçmişten beri en güvenli yatırım aracı son zamanlarda da oldukça değerli hale geldi ve yükselişi sürmekte, altın birikimi olan...
Pasaport Harç Ödemesi Nasıl Yapılır
Pasaport Harç Ödemesi Nasıl Yapılır
Pasaport bilindiği üzere yurt dışına çıkmak isteyenler için gerekli bir belgedir. Tabii ki bu belge de belirli bir ücret karşılığında...
Anasayfa > Bankacılık > Odeabank Sim Bloke Kaldırma

Odeabank Sim Bloke Kaldırma

Odeabank sim kart bloke kaldırma işlemi numaranızı başka operatöre taşımanız durumunda, sim kartınızı değiştirmeniz durumunda veyahut da 4.5G’ ye uyumlu sim karta geçmeniz gibi durumlarda sim kartınız bloke olmaktadır. Bankaların kart değişikliği gibi işlemlerde sizin güvenliğinizi korumak için kartınıza bloke uygulamaktadır. Bu bloke işlemi ise aşağıdaki başlıkta yer alan işlemleri yapmanıza engel olacaktır çünkü bu işlemlerin gerçekleşmesi için telefona doğrulama odu gönderilmektedir. Bloke durumunda ise doğrulama kodu sizlere ulaşmamaktadır. Tüm bu önlemler sizin güvenliğinizi sağlamak için oluşturulmuştur. Bu yüzden de bu durumlarda dikkatli olmanız ve bankamıza iletmeniz tavsiye edilmektedir.

Sim Karta Bloke Koyulduğunda Hangi İşlemler Yapılamaz?

Sim karta bloke koyulduğunda hangi işlemler yapılamaz Şeklinde sorulan soru sim kartı bloke olan kişiler tarafından veyahut da banka kartı bulunan kişiler tarafından merak edilmektedir çünkü bu işlemden dolayı birçok işlemi yerine getirememektedirler. Bu yüzden de kişiler hangi işlemleri yapamayacaklarını merak etmektedirler.

Sim kartın bloke olması durumunda aşağıda yer alan işlemleri yapamayacaksınız. Bu işlemleri yapamıyor olmanız da sizleri olumsuz yönde etkileyeceği için en kısa sürede gerekli olan işlemleri yerine getirerek sim kartınızın blokesini kaldırmanız gerekmektedir.

  • Bankamıza ait bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde ise sizler fatura ödeme, para transferi ve daha birçok işlemleri gerçekleştirebilirsiniz ancak sim kartınızın bloke olması durumunda bu uygulamaya girişiniz engellenir. Böylelikle de sizlere sağlamış olduğumuz imkanlardan faydalanamazsınız.
  • İnternetin sık kullanılması ile beraber alışverişlerin internet ortamında yapıldığı bilinmektedir. Bu alışverişlerin bazılarında 3D Secure yani 3 boyutlu güvenlik seçeneği kullanılmaktadır. Bu seçeneğin kullanıldığı alışverişler sizlere gönderilen onay mesajının gerekli alana girilmesini talep etmektedirler. Sim kartın bloke olduğu işlemlerde sizlere onay mesajı gelmeyeceği için alışveriş yapamazsınız.
  • Kart şifrelerinin SMS yolu ile belirlendiği bilinmektedir. Bu şekilde kartınızın bloke olması halinde de sizler şifre belirleyemezsiniz.
  • ATM’de kartsız para çekme ve yatırma seçeneği bulunmaktadır. Bloke edilen sim kartınızdan dolayı bu işlemi de yerine getiremezsiniz.

Odeabank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Odeabank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? Sorusu aynı zamanda sim kartları bloke olan kişilerin hangi işlemleri yapmalarının gerekli olduğunun da cevabı niteliğindedir. Bu anlamda da sizlerin bu yöntemler hakkında bilgi sahibi olmanız kartınız bloke olduğunda sizlere yardımcı olacaktır.

  • Odeabank şubemize giderek banka çalışanlarımıza yapmak istediğiniz işlemi söyleyebilirsiniz.
  • Herhangi bir Odeabank ATM’sine gidebilirsiniz.
  • Odeabank’a ait olan çağrı merkezlerimize ulaşarak gerçekleştirmek istediğiniz işlemi söyleyebilirsiniz.

Denizbank Sim Bloke Kaldırma makalemize de göz atarak ilgili bankanın sim bloke işlemini yapabilirsiniz.

OTO
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git