Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
T.C. Kimlik No İle Hangi Banka Hesabım Var Nasıl Sorgularım?
T.C. Kimlik No İle Hangi Banka Hesabım Var Nasıl Sorgularım?
Kişiler banka hesabı sorgulama aramasını daha sık yapmakta şu aralar bunun sebebi unuttukları yada kullanmadıkları hesapları bularak fazladan bir ücret...
QNB Finansbank Sim Bloke Kaldırma
QNB Finansbank Sim Bloke Kaldırma
QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemleri çevrim içi veya mobil cihazlardan hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. ATM ve internet bankacılığı...
Anasayfa > Bankacılık > PTT Bank Sim Bloke Kaldırma 

PTT Bank Sim Bloke Kaldırma 

PTT Bank Sim Bloke Kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız PTT kilit açma, çeşitli nedenlerle hareketi kısıtlayan banka işlemleri için yapmanız gereken bir işlemdir.

Kilidi açmazsanız, herhangi bir kısıtlı banka işlemi yapamazsınız. Bazı durumlarda yanlış uygulamanın engellenmesi bazı durumlarda yasal prosedürlere uygun olarak uygulanabilmektedir. Buna örnek olarak cep telefonunuzun SIM kartı değiştiğinde yani başka bir operatöre geçtiğinizde PTT online işlemlerinin çoğunu yapamazsınız. Hesap, SIM kart kilitli kalır ve güvenliğinizi sağlamak için siz PTT’ye başvurana kadar bu şekilde devam eder. PTT şube hattını durdurup blokeyi kaldırırsanız sorun çözülür.

PTT Bank Sim Bloke Neden Olur? 

PTT Bank Sim Bloke Neden Olur? PTT engelleme ile ilgili bir diğer yaygın durum da hesap engellemedir. İcra, taahhüt vb. Herhangi bir nedenle hesabınız bloke edilebilir. Bloke olması durumunda hesabınıza para girecek ancak parayı harcayamayacaksınız. Ayrıca devlete olan borçlarınız veya diğer bankalara olan borçlarınız nedeniyle PTT blokajı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Emekli maaşınızın dondurulması, normal maaşınızın dondurulması ve daha birçok neden uygulanabilir.

Bu blokları kaldırmak için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekir. Blokeyi kaldıracak bir PTT olmasa bile, hiçbir hesabınızın blokesini kaldırmaz. Eğer blokeyi kaldırmanız gerekiyorsa direk PTT şubesine başvurmanız gerekmektedir. Vekaletname olmadan başkalarının engelinizi kaldırması imkansızdır.

Bazı durumlarda kilit açma işleminin birkaç dakika içerisinde gerçekleştiği, bazı durumlarda ise saatler sürdüğü görülmektedir.

PTT Bank Sim Bloke Nasıl Kalkar? 

PTT Bank Sim Bloke Nasıl Kalkar sorusunun cevabı; PTT sim kart blokesinin kaldırılması genellikle hat değiştirildikten sonra yapılması gereken bir işlemdir. Çeşitli nedenlerle operatör değiştirirseniz, PTT online işlem yetkiniz dondurulur. Hesabınızın güvenliği için bu tür bir kilitleme sadece ATM’ler veya PTT şubeleri vasıtasıyla yapılan işlemler içindir. Çoğu kişi PTT sim kart kilidinin PTT müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılacağını düşünür, ancak çoğu PTT kilit açma prosedürü gibi sim kart kilidinin açılması müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılmaz. Bu nedenle 444 1 788’i arayarak en yakın PTT şubesine veya ATM’ye giderek vakit kaybetmemelisiniz. PTT ATM’sine giderek PTT kartınızı takıp şifrenizi girmelisiniz. Bundan sonra “Diğer İşlemler” sekmesine gitmeli ve “PTT sim kart kilidi açma” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından telefon numaranızı tuşlamanız ve cep telefonunuza gelen kısa mesajı ekrana girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra PTT sim kart kilit açma işlemi tamamlanmış olur. PTT sim kart bloke kaldırma işlemini tamamlamadığınız sürece PTT’nin online bankacılık platformlarından herhangi bir işlem yapamazsınız. Blokenin kaldırılmamış olması ayriyeten başka bankacılık işlemlerini de yapmanıza mani olur.

Benzeri Bloke Kaldırma Yazıları

Akbank Sim Bloke Kaldırma

Aktifbank Sim Bloke Kaldırma

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

işlemli makalelerimize de göz atıp faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git