Kredi Ustam
BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ
Akbank Güncel EFT Ve Havale Ücretleri 2021
Akbank Güncel EFT Ve Havale Ücretleri 2021
Akbank havale ücretleri ile EFT ücretleri kullanılan çeşide göre değişmektedir. Havale; Akbank hesabı ile başka bir Akbank hesabı arasında sağlanan...
Tüm Bankaların EFT Saatleri, 2022 (Güncel)
Tüm Bankaların EFT Saatleri, 2022 (Güncel)
Bankalar arasında yapılan para transferi işlemine EFT denir. Genellikle hafta içi 09.00 - 17:00 arasında gerçekleşen eft saatleri bankalara göre...
Anasayfa > Bankacılık > Vakıf Katılım Sim Bloke Kaldırma

Vakıf Katılım Sim Bloke Kaldırma

Vakıf Katılım SIM bloke kaldırma işleminin nasıl açılacağını anlatmadan önce, SIM kartın neden bloke edildiğini açıklamamız gerekiyor. Bilindiği üzere 4.5G teknolojisine geçtikten sonra sim kartı değiştirmek durumundayız. Bankacılık sistemine tanımladığımız sim kart olarak eski sim kartı kullanmış olduk. Sim kartı değiştirdikten sonra sim kartta olan bir sorunla karşılaşmak gayet doğal bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Ayrıca GSM operatörlerini değiştirdiğimizde de bu durum oluşması yine normal bir durumdur. Bu durumda bankacılık sisteminde tanımlanmış yeni bir SIM kart olmadığı için olası tehlikeleri önlemek için banka SIM kart blokesini uygulayacaktır. Şimdi sim kart blokesinin nasıl kaldırılacağını anlatalım. Gördüğünüz gibi sevgili Vakıf Katılım bankası müşterileri, vakfın iştirak ettiği SIM kartın kilidini açmanın üç farklı yolu vardır.

Vakıf Katılım Sim Bloke Kaldırma İşlem Seçenekleri

Vakıf Katılım sim bloke kaldırma işlem seçenekleri bulunmaktadır. İlk olarak böyle olası bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda Vakıf Katılım Şubelerinden sim kart blokesi kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci seçenek olarak Vakıf Katılım Bankası ATM’lerinden sim kar bloke kaldırma işlemi için yönlendirmeleri takip ederek bu sorununuzu çözebilirsiniz. Vakıf Katılım Bankasının sunduğu diğer bir seçenek ise Vakıf Katılım Bankası müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke işlemini kaldırabilirsiniz.

Vakıf Katılım Sim Bloke Kaldırma Yolları

Gördüğünüz gibi sevgili okurlarımız, vakfın iştirak ettiği Vakıf Katılım sim bloke kaldırma yolları için SIM kartın kilidini açmanın üç farklı yolu var. İlk yöntem size en yakın vakıf katılımcısı banka şubesine giderek SIM kartınızı değiştirdiğinizi, SIM kartınızın dondurulduğunu ve vakıf katılımcısı SIM kartınızın kilidini açmak istediğinizi size bildirmek, banka personelinin sizi bilgilendirmesi yeterli olacaktır. Sistem üzerinden Cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderin. İnternet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapmak için tek kullanımlık şifre kullanırsanız, SIM kart blokajı kaldırılacaktır. Sevgili Vakıf Katılım müşterisi, ikinci yöntem, ATM’deki SIM kartın blokesini kaldırmaktır. Kartınızı Vakıf Katılım ATM’sine takın ve ekrana gelen menüden başka bir işlem menüsü seçin. Sonraki menüde şifre ve diğer işlemleri seçtikten sonra ekrana gelen menüden şifre ve sim işlem menüsünü seçerek sim kart kilit açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üçüncü yöntem ise diğer işlemlere göre daha kolay, hızlı ve pratik olan her yerde gerçekleştirebileceğiniz yöntem ve işlemdir. Değerli Vakıf Katılım Bankası müşterileri, işlemlerinizi daha hızlı yapmak için Vakıf’a katılan bankaların müşteri hizmetleri telefonlarını ve çağrı merkezi telefonlarını her yerden arayabilirsiniz. SIM kartınızı değiştirdiğinizi ve SIM kartınızın kilitlendiğini ve vakfın iştiraki olduğu SIM kartın kilidini açmak istediğinizi müşteri temsilcisine bildirmeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisi tarafından cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yaptığınızda sim kart bloke işlemine vakıf katılımınız tamamlanmış olacaktır.

Bir Diğer Bloke Kaldırma Yazıları

Finans Katılım Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası Sim Bloke Kaldırma

PTT Bank Sim Bloke Kaldırma

HSBC Bank Sim Bloke Kaldırma 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git